KONKURS AMBERIF SELECTION

Amberif Selection (wcześniej Mercurius Gedanensis) to konkurs towarzyszący targom od 1995 roku, czyli ich drugiej edycji. Celem konkursu jest poszukiwanie najlepiej zaprojektowanej i mistrzowsko wykonanej biżuterii z zastosowaniem bałtyckiego bursztynu, a także konsekwentna promocja ponadstandardowych rozwiązań użytkowych, technologicznych i stylistycznych.

Chcielibyśmy, aby konkursowe produkty, eksponujące unikatowość bursztynu, perfekcyjne rzemiosło, autorską sztukę złotniczą, projektowe innowacje spotykały się z zainteresowaniem mediów, były prezentowane na prestiżowych wystawach i w kolekcjach muzealnych, stawały się źródłem satysfakcji dla autorów oraz rozpoznawalnym elementem wizerunkowej identyfikacji samych targów, co we współczesnym, „Instagramowym” świecie jest najskuteczniejszym rodzajem promocji.

W dotychczasowej historii konkursu wielokrotnie pojawiały się produkty, które stały się później ikonami branży jubilerskiej i bursztynniczej w Polsce i na świecie. Liczymy, że tym roku będzie podobnie!

Laureaci Amberif Selection otrzymują prestiżowe statuetki Ministra Rozwoju i Technologii i Międzynarodowych Targów Gdańskich oraz liczne wyróżnienia, a nagrodzona Grand Prix praca staje się wizytówką kolejnej edycji targów Amberif w globalnej kampanii reklamowej.

Kuratorem konkursu jest Krzysztof Jacobson, a jurorami:

  • przedstawiciel Ministerstwa Rozwoju i Technologii
  • Anna Sado – dziennikarka, redaktorka portalu amber.com.pl
  • Emilia Kohut – projektantka biżuterii, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku
  • Ryszard Węsierski – projektant biżuterii; laureat Grand Prix 2021

Nagrodzone obiekty staną się wizytówką polskiego złotnictwa w kolejnym roku. Zapraszamy do udziału w konkursie!