AMBERIF SPRING WKRÓTCE!

Kategoria:

Informacja prasowa do pobrania (pdf)

Już po raz 29. odbędzie się wiosenna edycja targów jubilerskich AMBERIF w Gdańsku i jak co roku fokus skierowany będzie na bałtycki bursztyn oraz złotnictwo. Tym razem spotykamy się w dniach 22-24. marca w gościnnych progach hali widowiskowo-sportowej Ergo Arena. Pierwsze dwa dni targowe zarezerwowane są dla profesjonalistów, którzy zawierają wówczas kontrakty handlowe z odbiorcami z całego świata, trzeci dzień będzie otwarty dla szerokiej publiczności, co pozwoli także indywidualnym odbiorcom dokonać zakupów unikatowych obiektów złotniczych i bursztynniczych. Zarejestrowanych jest ponad 200 wystawców z 9 krajów (m.in. Polski, Litwy, Łotwy, Niemiec, Włoch, Wlk. Brytanii, Indii). Pomimo wciąż utrzymujących się w wielu krajach restrykcji pandemicznych spodziewamy się licznej obecności kupców z krajów europejskich oraz przedstawicieli polskich sklepów jubilerskich.

Nowa konfiguracja stoisk spowodowała wyodrębnienie kilku stref tematycznych:
TOP AMBER – ok. 30 najbardziej renomowanych wystawców z propozycją najwyższej jakości produktów bursztynniczych
AMBER JEWELLERY – bogata oferta popularnej biżuterii z bursztynem wystawców z całego świata
GOLD & SILVER – produkty jubilerskie z metali i kamieni szlachetnych, zegarki, trendy jubilerskie
TECH ZONE – pełen asortyment technologii, półfabrykatów i usług wspierających produkcję jubilerską
DESIGN GALLERY – premierowe kolekcje biżuterii unikatowej, przygotowane przez czołówkę polskich artystów-złotników oraz strefa debiutów młodych projektantów biżuterii autorskiej.
Tak przekrojowa ekspozycja podkreśla znaczenie targów AMBERIF jako największej imprezy wystawienniczej branży jubilerskiej w Polsce i wiodącego w skali świata wydarzenia poświęconego promocji bursztynu.

Targom towarzyszyć będzie bogaty program artystyczny i naukowy. Konferencja gemmologiczna – zorganizowana przez Stowarzyszenie Rzeczoznawców Jubilerskich, doradztwo biznesowe przygotowane przez Krajową Izbę Gospodarczą Bursztynu, Laboratorium Bursztynu prowadzone przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bursztynników, w którym można będzie poddać spektrometrycznej analizie zakupione obiekty oraz rozpoznać ich pochodzenie, wartym polecenia wydarzeniem będzie również ekspozycja Galerii Sztuki w Legnicy prezentująca rezultaty międzynarodowego konkursu biżuterii artystycznej pt. „Still Human”.

W Dworze Artusa (23.III, 18.30) będzie miała miejsce ceremonia wręczenia nagród w dwóch konkursach projektowych. Amberif Design Award to międzynarodowy konkurs tematyczny w 2022 roku zorganizowany nt. „Bursztyn jako nagroda”, w którym jurorzy reprezentujący środowiska akademickie i instytucje związane z designem z Holandii, Szwecji, Francji, Japonii i Polski dokonali selekcji prac na wystawę oraz przyznali nagrody. Laureatką Grand Prix ufundowaną przez Prezydenta Miasta Gdańska została mieszkająca w Mediolanie artystka  Emma Carrau Bueno, Nagrodę Srebrną, której sponsorem są Międzynarodowe Targi Gdańskie otrzymał Tadeusz Jaśkowiak z Polski, a Nagrodę Bursztynową ufundowaną przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bursztynników – Alberto Davila z Meksyku. Komplet informacji wraz z uzasadnieniem jury oraz reprodukcjami prac znajduje się na stronie internetowej: https://amberif.pl/amberif-design-award/werdykt/

Drugim – niemniej ważnym – wydarzeniem branżowym będzie rozstrzygnięcie konkursu dla wystawców Amberif Selection. Główną nagrodą jest prestiżowa statuetka przyznana przez Ministra Rozwoju i Technologii. Wyróżniona praca stanie się także globalną wizytówką reklamową wiosennej edycji targów w 2023 r.

Poza aspektem biznesowym Amberif to także miejsce spotkań o charakterze mniej formalnym, towarzyskim, środowiskowym. Pretekstem do tego rodzaju wydarzeń stają się wernisaże wystaw i prezentacje kolekcji biżuterii artystycznej. Tym razem instytucją, która zaprosiła targowych gości do uczestnictwa w wyjątkowym wieczorze (22.III, godz. 19.00) jest Muzeum Bursztynu – ponownie otwarte w ubiegłym roku w nowej lokalizacji, Wielkim Młynie. Poza możliwością zwiedzenia stałej ekspozycji zbiorów dawnego i współczesnego rzemiosła, przykładów niezwykłych inkluzji i rodzajów bursztynu z całego świata Muzeum zaprasza na otwarcie dwóch czasowych wystaw: Trend Book 2022 – pokazie innowacyjnych prac z bałtyckim bursztynem autorstwa studentów wzornictwa gdańskiej ASP oraz zaproszonych artystów i projektantów z Polski i Belgii, a także otwarcie indywidualnej wystawy biżuterii wykładowcy gdańskiej uczelni Sławomira Fijałkowskiego pt. Osiem Ósmych.

Zapraszamy do Gdańska – Światowej Stolicy Bursztynu!

 

OSOBA KONTAKTOWA:

Bartosz Tobieński
Rzecznik Prasowy AMBEREXPO
bartosz.tobienski@mtgsa.com.pl
tel. 785 583 701

Zobacz wszystkie aktualności

Aktualności

Przeczytaj również

Zobacz wszystkie