STREFA SZTUKI to niekomercyjna strefa targowa, gdzie prezentowana i promowana jest sztuka, a w szczególności współczesna biżuteria artystyczna w jej najrozmaitszych przejawach: od tradycyjnie rozumianej biżuterii jako ozdoby wykonanej przy użyciu technik złotniczych, po biżuterię w szerokim pojęciu dzieła sztuki (obiektu, małej formy rzeźbiarskiej czy instalacji) opatrzonego komunikatem artystycznym lub społeczno-krytycznym.
Celem projektu STREFA SZTUKI jest popularyzacja współczesnej sztuki złotniczej i biżuterii artystycznej, ich promocja jako dziedzin twórczości równoprawnych z innymi dziedzinami sztuki współczesnej, ukazanie wzajemnego oddziaływania na siebie różnych dziedzin sztuki i możliwości wynikających z interdyscyplinarności wystaw oraz ukazanie współczesnej sztuki złotniczej w nowej perspektywie i interpretacji, łączącej użytkowość z potrzebą demonstracji przez twórcę osobistych treści i wartości.
STREFA SZTUKI to nie tylko miejsce prezentacji sztuki, ale również miejsce edukacji artystycznej i kulturalnej. W STREFIE SZTUKI odbywają się wykłady i prezentacje nt. bursztynu i biżuterii wygłaszane przez przedstawicieli uczelni i instytucji kultury oraz niezależnych ekspertów. Stąd Targi licznie odwiedzane są przez studentów i wykładowcy kierunków artystycznych, jak też przez artystów-złotników, projektantów, kolekcjonerów, krytyków sztuki, galerzystów, przedstawicieli mediów targowych.
W STREFIE SZTUKI funkcjonuje również podstrefa PUBLIKACJE, gdzie prezentowane są wydawnictwa popularno-naukowe, katalogi wystaw artystycznych, magazyny o biżuterii itd.
Partnerami Strefy Sztuki są: Międzynarodowe Stowarzyszenie Bursztynników, Stowarzyszenie Twórców Form Złotniczych, Muzeum Bursztynu w Gdańsku, ASP w Gdańsku, ASP w Łodzi.