Konkursy na AMBERIF

AMBERIF Design Award

AMBERIF Design Award (ADA) to konkurs, którego celem jest promowanie bałtyckiego bursztynu jako interesującego  środka artystycznej ekspresji. Każda edycja przyciąga artystów z najdalszych zakątków świata i owocuje niezwykłymi projektami, które na długo zostają w pamięci branży.

AMBERIF Selection

AMBERIF Selection (wcześniej Mercurius Gedanensis) to konkurs towarzyszący targom od 1995 roku, czyli ich drugiej edycji. Celem konkursu jest poszukiwanie najlepiej zaprojektowanej i mistrzowsko wykonanej biżuterii z zastosowaniem bałtyckiego bursztynu, a także konsekwentna promocja ponadstandardowych rozwiązań użytkowych, technologicznych i stylistycznych.

Zwycięzcy zostają wyłonieni wśród wystawców targów AMBERIF.

Laureaci AMBERIF Selection 2024

Nagroda Ministra Rozwoju i Technologii

Maciej Rozenberg za pierścień ,,ES THEUS"
WERDYKT: Jury uznało, że przedstawiona praca łączy dwie funkcje, dekoracyjnej formy rzeźbiarskiej oraz współczesnej biżuterii. Innowacyjność projektu tkwi w uzyskaniu hybrydy pomiędzy funkcją użytkową biżuterii a obiektem rzeźbiarskim o wyrazie czysto artystycznym. Forma rzeźbiarska stanowi kontrastowe połączenie geometrycznych szlifów zewnętrznych i wewnętrznych z organicznością i strukturalnym charakterem bursztynu. Głębia i światło wydobyte zostały dzięki dynamicznym napięciom formy rzeźbiarskiej. Całość z podstawą stanowi kompletną po względem artystycznym, projektowym, innowacyjnym w technologii i podejściu do projektowania oraz kształtowania formę przestrzenną z bursztynu.

Nagroda Międzynarodowych Targów Gdańskich SA

S&A za wisior kinetyczny „12 zero”
projektant: Sławomir Fijałkowski
prototyp: Piotr Frankowski
WERDYKT: Jury podkreśla perfekcyjne wykonanie naszyjnika, który daje użytkownikowi wielką przyjemność doznań zmysłowych. Zaprezentowany naszyjnik łączy w sobie nowoczesność formy z dodaną funkcją ruchu, kinetyki wywołanej poprzez haptykę. Tym samym zwraca uwagę i kieruję funkcję designu ku doznaniom czysto zmysłowym, temperaturze materii i wartości bursztynu w jego wymiarze wykończenia powierzchni: matu i połysku. Forma prosta, masywna łączy geometrię z tradycyjnymi akcentami oprawy kamieni. Jury doceniło umiejętne połączenie nowoczesności i tradycji oraz spojrzenie na funkcję użytkową przez pryzmat haptyki i wywołanych przez charakter obiektów refleksji o materii i upływie czasu.

Wyróżnienie

GIN ATELIER Dorota Cenecka za zestaw pierścieni
projektant: Miron Kutarba
WERDYKT: Zaproponowane pierścienie z pozłacanymi formami obrączek umożliwiają wykorzystywanie różnych brył bursztynu i pozwalają na produkcję seryjną. A jednocześnie na zindywidualizowaną estetykę.

Wyróżnienie

Chilli Irenerusz Glaza za pierścień „Orion’s ring”
WERDYKT: Pierścień łączy biżuterniczą technologię i poszukiwanie wspólnego mianownika między naturą, a technologią.

Ogólnopolski Konkurs Złotników i Jubilerów im. Karola Kowalskiego „Bursztynowe Rzemiosło” 2024

"Bursztynowe Rzemiosło" to konkurs organizowany przez partnera targów - Pomorską Izbę Rzemieślniczą MSP w Gdańsku. Jego celem jest prezentacja umiejętności zawodowych złotników oraz młodych adeptów złotnictwa, specjalizujących się w tradycyjnych i nowoczesnych technikach złotniczych.

Konkurs został przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych:
  • Juniorzy
  • Seniorzy
Komisja konkursowa przyznała następujące nagrody oraz wyróżnienia:W kategorii juniorzy - "Bursztynowe sny - biżuteria":
I miejsce - Hanna Jóźwicka za pracę „Sen twórcy”
II miejsce - Maja Krynicka, za pracę „Sieci”
III miejsce - Jagoda Kilar, za pracę „Morska toń”

Wyróżnienia:
Iga Piasecka, za pracę "Rozkwit koszmaru"
Karolina Siwiak, za pracę "Tajemniczy kot w świetle nocy"
Ignacy Głowacki, za pracę "Zaginione miasto"
Natalia Matejczyk, za pracę "Zestaw biżuterii z kwiatami"
Vanessa Treppa, za pracę „W blasku księżyca”

W kategorii seniorzy - "Bursztynowe sny - biżuteria":

I miejsce – Krzysztof Konrad Bondaruk, za pracę „Bursztynowa secesja”
II miejsce - Dominika Gawlak-Długosz, za pracę „Ulotność”
III miejsce - Jakub Śliwowski, za pracę „Bursztynowy łapacz snów”
Międzynarodowe Targi Gdańskie – AMBEREXPO
ul. Żaglowa 11, 80-560 Gdańsk
Organizatorem targów AMBERIF jest AMBEREXPO - jeden z najnowocześniejszych obiektów wystawienniczo-kongresowych w Polsce. Specjalizujemy się w organizowaniu wydarzeń o zasięgu lokalnym, ogólnopolskim i międzynarodowym: targów, wystaw, kongresów, konferencji, eventów, jarmarków, imprez plenerowych.
© 2024 AMBEREXPO
|
Polityka prywatności