AMBERIF SELECTION

Amberif Selection (wcześniej Mercurius Gedanensis) to konkurs towarzyszący targom od 1995 roku, czyli ich drugiej edycji. Celem konkursu jest poszukiwanie najlepiej zaprojektowanej i mistrzowsko wykonanej biżuterii z zastosowaniem bałtyckiego bursztynu, a także konsekwentna promocja  ponadstandardowych rozwiązań użytkowych, technologicznych i stylistycznych.

Chcielibyśmy, aby konkursowe produkty, eksponujące unikatowość bursztynu, perfekcyjne rzemiosło, autorską sztukę złotniczą, projektowe innowacje spotykały się z zainteresowaniem mediów, były prezentowane na prestiżowych wystawach i w kolekcjach muzealnych, stawały się źródłem satysfakcji dla autorów oraz rozpoznawalnym elementem wizerunkowej identyfikacji samych targów, co we współczesnym, „Instagramowym” świecie jest najskuteczniejszym rodzajem promocji.

W dotychczasowej historii konkursu wielokrotnie pojawiały się produkty, które stały się później ikonami branży jubilerskiej i bursztynniczej w Polsce i na świecie. Liczymy, że tym roku będzie podobnie!

Laureaci Amberif Selection otrzymują prestiżowe statuetki Ministra Rozwoju i Technologii oraz Międzynarodowych Targów Gdańskich oraz liczne wyróżnienia, a nagrodzona Grand Prix praca staje się wizytówką kolejnej edycji targów Amberif Spring w globalnej kampanii reklamowej.

Prace oceniać będzie fachowe jury: Krzysztof Jacobson (ekspert diamentów), Anna Sado (redaktorka Bursztynowego Portalu amber.com.pl), Adam Pstrągowski (prezes firmy S&A SA, laureat Grand Prix Amberif Selection 2022), Jacek Ostrowski (projektant) oraz przedstawiciel Ministerstwa  Rozwoju i Technologii.

Zapraszamy do udziału w konkursie.