KOMUNIKAT

Rozpoczynamy nabór firm do projektu Gdańsk Światowa Stolica Bursztynu!

Miło nam ogłosić, że rozpoczynamy kolejny etap naszych działań związanych z projektem Gdańsk Światowa Stolica Bursztynu. Naszym celem jest wsparcie rozwoju branży bursztynowej oraz promocja miasta i regionu poprzez zaangażowanie firm, artystów i instytucji związanych z tym niezwykłym surowcem

Aktualizacja strategii projektu Gdańsk Światowa Stolica Bursztynu

Aktualizacja strategii projektu Gdańsk Światowa Stolica Bursztynu powstała z inicjatywy Prezydent Miasta Gdańska Aleksandry Dulkiewicz. Zależało nam na tym, aby praca nad dokumentem określającym kluczowe kierunki działania w horyzoncie najbliższych 10 lat miała charakter inkluzywny, dlatego w prace nad strategią zaangażowanych zostało wiele osób i instytucji związanych z bursztynem i jego promowaniem, m.in. przedstawiciele organizacji bursztynniczych, projektanci, producenci biżuterii i wyrobów z bursztynem, przedstawiciele gdańskich uczelni wyższych: Akademii Sztuk Pięknych i Uniwersytetu Gdańskiego, a także Muzeum Bursztynu, Gdańska Organizacja Turystyczna, Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna oraz przedstawiciele Urzędu Miasta Gdańska.

Istotnym elementem pracy nad strategią była również współpraca z Infuture Institute Natalii Hatalskiej-Woźniak, który zajmuje się analizą i prognozowaniem trendów. Efektem tej pracy jest kompleksowa strategia, która została kierunkowo zatwierdzona przez Kolegium Prezydenckie w dniu 22 sierpnia 2023 roku.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w te prace. Jesteście wspaniali!

Wspólna realizacja działań wynikających ze strategii

Jesteśmy podekscytowani, że otrzymaliśmy zielone światło dla dalszych działań skoncentrowanych na budowaniu pozytywnego wizerunku bursztynu w 2024 roku. Obejmują one opracowanie identyfikacji marki projektu, stworzenia kluczowych kreacji reklamowych oraz realizację intermedialnej kampanii marketingowej.

Dodatkowo chcemy wykorzystać potencjał Jarmarku Świętego Dominika, który przyciąga dużą liczbę odwiedzających, do promocji bursztynu z zupełnie nowym, ciekawym wydaniu. Plany te pozostawiają szerokie pole do współpracy z wieloma podmiotami. Serdecznie zapraszamy do zaangażowania się w tegoroczne aktywności, a także zgłaszania dodatkowych pomysłów i inicjatyw.

Poznaj strategię projektu Gdańsk Światowa Stolica Bursztynu na lata 2023 - 2033

Pełna strategia projektu

Skrót strategii

Identyfikacja wizualna

Masz pytania dotyczące Światowej Stolicy Bursztynu?

Skontaktuj się z nami!

Wolisz kontakt bezpośredni?

Napisz do nas!

Międzynarodowe Targi Gdańskie – AMBEREXPO
ul. Żaglowa 11, 80-560 Gdańsk
Organizatorem targów AMBERIF jest AMBEREXPO - jeden z najnowocześniejszych obiektów wystawienniczo-kongresowych w Polsce. Specjalizujemy się w organizowaniu wydarzeń o zasięgu lokalnym, ogólnopolskim i międzynarodowym: targów, wystaw, kongresów, konferencji, eventów, jarmarków, imprez plenerowych.
© 2024 AMBEREXPO
|
Polityka prywatności