Amberif Design Award

Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Międzynarodowego Konkursu na Projekt Biżuterii z Bursztynem Amberif Design Award 2022. Tematem tegorocznej edycji jest:

Bursztyn jako nagroda!

Kiedy artyści tworzą biżuterię, często wykorzystują swoje umiejętności, aby zafundować sobie małą nagrodę. Już sama możliwość pracy ze szlachetnym materiałem jest powodem czystej satysfakcji: radości tworzenia, doskonalenia umiejętności posługiwania się narzędziami i autonomii w podejmowaniu decyzji projektowych. Noszący również sami siebie nagradzają, ilustrując swoje życie symbolami i manifestując swój punkt widzenia podczas noszenia biżuterii. Widz jest nagradzany jako obserwator piękna i wartości kulturowych, które często stają się zaproszeniem do rozmowy z użytkownikiem.

W tej potrójnej relacji: twórca / użytkownik / odbiorca – biżuteria bursztynowa od tysięcy lat odgrywa ważną rolę dla każdej ze stron. Artyści, twórcy biżuterii, projektanci doceniają fizyczne właściwości materiału. Spektrum kolorów bałtyckiego bursztynu i jego taktylne ciepło schlebiają noszącemu i nagradzają go emocjonalnym przywiązaniem. A dla widzów magia bursztynu zyskuje status nagrody za odwagę, by zainicjować nawiązanie kontaktu.

Zastosuj bursztyn jako materiał jubilerskich ingerencji w taki sposób, aby interakcja między tworzeniem, noszeniem i oglądaniem była źródłem synergicznej satysfakcji dla każdego uczestnika tego procesu. Wszyscy zasługujemy na nagrodę – niezwykłą biżuterię z niezwykłego materiału.

Barbara Schmidt
kuratorka konkursu

 

Celem i zamierzeniem konkursowym jest promocja bursztynu jako źródła wyrazu artystycznego. Przedmiotem konkursu jest zaprojektowanie autorskiej biżuterii artystycznej z bursztynem zainspirowanej tematem konkursowym na dany rok.Dopuszcza się zastosowanie w Pracach wyłącznie bursztynu naturalnego. Uczestnicy mają natomiast pełna swobodę co do wyboru pozostałych materiałów.

Konkurs jest otwarty i darmowy dla wszystkich twórców – projektantów, artystów, studentów.
Akceptowane są wyłącznie wizualizacje cyfrowe (plik: .jpeg – 300dpi) w postaci projektu wykonanego w dowolnej technice graficznej: rysunek, rendering, albo fotografie gotowego prototypu lub modelu.

Nagrody w konkursie:

  • Nagroda Główna Prezydenta Miasta Gdańska – 10 000 PLN brutto

Nagrody równorzędne:

  • Nagroda Bursztynowa Międzynarodowego Stowarzyszenia Bursztynników – 1 kg bursztynu
  • Nagroda Srebrna – 1 kg srebra

Organizator może przyznać dodatkowe nagordy i/lub wyróżnienia.

Termin nadsyłania zgłoszeń: 01.02.2022

Pliki do pobrania: